CannabisForum.pl to społeczność skupiająca osoby interesujące się marihuaną. Posiadając konto zyskujesz możliwość wymiany doświadczeń z innymi użytkownikami.          Zarejestruj się - uzyskaj pełny dostęp do forum! Nasz serwer znajduje się w Wielkiej Brytanii.

Lekarstwo na raka - przepis na olej konopny Ricka Simpsona

Wszystko co związane z medyczną marihuaną i medycyną konopną. Zastosowania konopi w leczeniu chorób, schorzeń, właściwości medyczne oraz wszystko o zdrowiu i leczeniu konopiami

Lekarstwo na raka - przepis na olej konopny Ricka Simpsona

Postprzez elektron » 28 wrz 2013, o 17:51

W obecnych czasach coraz więcej osób zmaga się z chorobami nowotworowymi. Wg. naukowców niebawem 1/4 populacji zachoruje lub będzie chorowało na raka.
Coraz więcej badań potwierdza antynowotworowe właściwości cannabisu. Marihuana, przetworzona w olej i odpowiednio dawkowana może być obecnie najskuteczniejszym lekiem na raka. Jednak ze względu na lobby farmaceutyczne i legislację, prawo obecnie nie pozwala na hodowanie lekarstwa we własnym domu (miejmy nadzieję, że się to szybko zmieni).
Rick Simpson - jest Kanadyjczykiem, u którego zdiagnozowano 3 rodzaje raka skóry. Rick Simpson ukazuje niesamowitą leczniczą siłę zawartą w Cannabis, zdolną całkowicie wyleczyć wiele "obecnie nieuleczalnych" chorób i beznadziejnych przypadków. Film "Ucieczka przed lekarstwem" ("Run from the cure - The Rick Simpson Story") obnaża także bezduszność, ignorancję i chciwość urzędników.

Olej konopny poza właściwościami leczącymi raka, korzystnie wpływa na obniżenie ciśnienia oraz poziomu cukru we krwi.

Film z napisami polskimi podzielony na 4 części:

Część I

Część II

Część III

Część IV


Poniżej przepis na Olej Konopny Ricka Simpsona

Ostrzeżenie: Olejki, które sprzedają dilerzy mogą mieć wiele zanieczyszczeń i często mało THC bądź wcale. Z mojego doświadczenia wynika, że większości oleju konopnego dostępnego na czarnym rynku powinno się unikać w celach medycznych. Zrób własny olej bądź powierz to zadanie komuś zaufanemu by zapewnić, że zostanie wyprodukowany bardzo czysty, wysokiej jakości olej.

Jak dużo wyprodukować i ile brać?
Jeden funt (ok. 450g) suchych „jak wiór” kwiatów zwykle wytwarza około 2 uncji (55 – 60 ml) wysokiej klasy oleju. Taka ilość olejku wyleczy większość poważnych nowotworów; przeciętny człowiek może spożyć taką ilość w około trzy miesiące. Ten olej jest bardzo silny, więc należy zacząć leczenie od małych dawek. Kropla oleju o rozmiarze mniej więcej połowy ziarnka ryżu od dwóch do czterech razy dziennie jest dobrą dawką na początek. Po czterech lub pięciu dniach powoli zacznij stopniowo zwiększać swoją dzienną dawkę. Z upływem czasu organizm nabiera tolerancji wobec oleju i można brać więcej i więcej. W przypadkach, w których ludzie są pod wpływem wielkiego bólu, zalecam szybkie zwiększanie dawki aż ból ustąpi. Wysokiej jakości olej konopny powstrzyma ból nawet gdy morfina nie jest skuteczna. Olejek może być aplikowany na zewnętrzne urazy by w ciągu paru minut uśmierzyć ból.

Czy będę „na haju”?
Stosując się do dawkowania uprzednio opisanego, wiele osób może przyjąć pełną kurację i nigdy nie być „na haju”. Odnośnie konopi bycie „na haju” jest niczym strasznym, nawet jeśli osobnik przyjmie zbyt wiele oleju, efekt szybko mija i żadna krzywda się nie dzieje. Nikt nie umarł od używania konopnych leków.

Czy uzależnię się?
Olej konopny nie sprawia, że twój organizm woła o więcej. Jest nieuzależniający, nieszkodliwy i skuteczny na praktycznie każde schorzenie.

Czy to jest to samo co olej z nasion konopi?
Nie! Jest to olej konopny, wyprodukowany z kwiatów oraz małych liści rośliny konopi. Jest to olejek eteryczny z tejże rośliny. Sklepy ze zdrową żywnością sprzedają olej z nasion konopi, który często jest niefortunnie określany jako olej konopny. Chociaż olej z nasion jest bardzo pożyteczny, nie zawiera wystarczająco dużo THC by mieć jakikolwiek wpływ na raka oraz na inne poważne schorzenia.

Czy konopie i marihuana to jedno i to samo?
Słowo „marihuana” jest jednym z ponad czterystu slangowych określeń globalnie używanych do określania cannabisu i/lub rośliny konopi.

Czy wszystkie rośliny konopi są jednakowe?

Gdy kupujesz lub hodujesz konopie, wybierz odmianę, która ma możliwie najwyższą zawartość THC. By pobudzić kogoś cierpiącego na depresję, zalecam dobrą odmianę Sativy. Dla większości innych stanów medycznych, mocno zalecam użycie odmian typu Indica. Relaksują i zapewniają osobie więcej odpoczynku oraz snu.

Jak to używać?
Wysokiej jakości olej konopny może być waporyzowany, przyjmowany doustnie bądź używany miejscowo. Dodaj olej do kremów i maści dla użytku zewnętrznego.

Gdzie mogę uzyskać informacje o produkcji tego oleju?
Proces ukazany w filmiku może być określony w najlepszym wypadku jako prymitywny, lecz olej wyprodukowany w ten sposób leczy raka. Tak naprawdę, ten lek powinien być produkowany w środowisku kontrolowanym, przy użyciu sprzętu do destylacji etc., aby usunąć rozpuszczalnik i oczyścić olej. Większość osób nie pojmuje destylacji i nie ma dostępu do niezbędnego sprzętu. Właśnie dlatego w filmiku pokazano tak prostą metodę, aby w razie potrzeby prawie każdy mógł wyprodukować ten olej. Tak jak w filmiku ponownie kładziemy nacisk na fakt, że ten proces, jeśli nie jest przeprowadzony prawidłowo, może być niebezpieczny i nie bierzemy odpowiedzialności za niewłaściwe zastosowanie tej edukacyjnej informacji.

Proces produkcji oleju konopnego Ricka Simpsona


Materiał bazowy:

Zwykle działam z funtem lub większą ilością dobrej jakości materiału konopnego. Możesz użyć tylko jednej uncji. Uncja (28g – przyp. tłum.) zwykle wytworzy 3 bądź 4 gramy oleju. Ilość wyprodukowanego oleju z jednej uncji będzie się wahać w zależności od odmiany, ale każda z nich ma tą cudowną leczniczą moc.

1 - Umieść kompletnie suchy materiał bazowy w plastikowym wiadrze.

2 - Zwilż materiał rozpuszczalnikiem takim, jakiego używasz. Różne rozpuszczalniki mogą zostać użyte. Ja lubię używać czystej nafty, lecz kosztuje ona $500 za 45-galonową (ok. 175 litrów – przyp. tłum.) beczkę. Możesz użyć 99% alkoholu izopropylowego, który możesz dostać w lokalnej aptece, lub spirytusu rektyfikowanego 96% z każdego monopolu. Alkohol wchłania więcej chlorofilu z materiału roślinnego niż nafta. To daje olejom wytworzonym przy pomocy alkoholu ciemniejszą barwę lecz nie umniejsza mocy oleju w jakimkolwiek zauważalnym stopniu. Eter, nafta lub butan oraz wiele innych rozpuszczalników mogą wytworzyć oleje, które są bursztynowe i klarowne. Co prawda te klarowne olejki wyglądają lepiej, ale ciemny olej może być równie skuteczny. Jeśli proces jest przeprowadzony prawidłowo, pozostają znikome pozostałości po rozpuszczalniku bądź ich wcale nie ma. Spożywam oleje wyprodukowane przy pomocy różnych rozpuszczalników od ośmiu lat bez żadnych negatywnych efektów. Będziesz potrzebował około dwóch galonów (ok. 7,5L) rozpuszczalnika by pozyskać THC z jednego funta (450g) suchego materiału bazowego. 500 mililitrów rozpuszczalnika powinno z łatwością wystarczyć na pozyskanie THC z jednej uncji konopnego materiału bazowego.

3 - Zmiażdż materiał roślinny używając do tego patyka z nieimpregnowanego (wolnego od chemii) drewna bądź innego podobnego przedmiotu. Mimo iż materiał bazowy został zwilżony rozpuszczalnikiem, zauważysz, że materiał może zostać bez trudu zmiażdżony.

4 - Dodaj rozpuszczalnika aż materiał bazowy będzie doszczętnie pokryty.
Użyj patyka by zamieszać materiał roślinny. Gdy to czynisz, THC z rośliny rozpuszcza się w rozpuszczalniku.

5 - Kontynuuj ten proces przez około 3 minuty.

6 - Przelej miksturę olej-rozpuszczalnik oddzielając ją od materiału roślinnego do drugiego wiadra. Pozbawiłeś materiału roślinnego około 80% jego THC.

7 - Drugie przemycie – znowu dodaj rozpuszczalnika do materiału roślinnego i mieszaj przez kolejne 3 minuty by wydobyć pozostałe 20%.

8 - Przelej tą miksturę olej-rozpuszczalnik do wiadra zawierającego pierwszą miksturę, którą odlałeś poprzednio.

9 - Pozbądź się dwukrotnie przemytego materiału roślinnego.

10 - Przelej miksturę olej-rozpuszczalnik przez filtr kawowy do czystego pojemnika.

11 - Odparuj rozpuszczalnik. Zauważyłem, że tą czynność bardzo świetnie wykona gotowarka do ryżu. Ta, którą posiadam, ma dwa ustawienia temperatury - wysokie oraz niskie - i mieści w sobie ponad pół galona (2,5 litra) mikstury olej-rozpuszczalnik.

12 - Wlej miksturę olej-rozpuszczalnik do gotowarki do ryżu na około ¾ jej pojemności.

Upewnij się, że jesteś w dobrze przewietrzonym miejscu i ustaw wiatrak by rozwiać opary z rozpuszczalnika. Te opary są bardzo łatwopalne. Koniecznie trzymaj się z dala od rozżarzonych elementów, iskier, papierosów etc., które mogłyby zapalić opary.

13 – Podłącz gotowarkę do ryżu i ustaw na temperaturę wysoką.

14 - Gdy poziom mikstury olej-rozpuszczalnik w gotowarce do ryżu będzie malał, kontynuuj dolewanie aż cała mikstura się znajdzie w gotowarce.

15 - Dodaj parę kropel wody do mikstury olej-rozpuszczalnik, gdy poziom będzie spadał po raz ostatni. Ilość dodanej wody zależy od ilości materiału bazowego jaki miałeś na początku. Jeśli wytwarzam olej z funta dobrych kwiatostanów, zwykle dodaję około dziesięciu kropli.

16 - Gdy pozostaje około jeden cal (2,5cm) mikstury olej-rozpuszczalnik-woda w gotowarce, załóż rękawice kuchenne, podnieś urządzenie i delikatnie zawiruj zawartością.

17 - Kontynuuj wstrząsanie dopóki nie odparuje rozpuszczalnik. Tych kilka kropli wody pomaga uwolnić pozostałości rozpuszczalnika i poniekąd ochronić olej od za dużej temperatury. Gdy rozpuszczalnik został odparowany, gotowarka, której używam, automatycznie przełącza się na niską temperaturę. To pozwala uniknąć jakiegokolwiek ryzyka przegrzania oleju. W żadnej chwili temperatura oleju nie powinna przekroczyć 290F stopni (140 C).

18 - Załóż swoje rękawice kuchenne i wyjmij naczynie zawierające olej z gotowarki do ryżu.

19 - Delikatnie wlej olej do małego pojemnika ze stali nierdzewnej.

20 - Umieść ten pojemnik w dehydratorze bądź na delikatnie grzejącym urządzeniu takim jak podgrzewacz do kawy. Może to zająć parę godzin, lecz woda oraz lotne terpeny wyparują z oleju. Gdy już nie ma jakiejkolwiek aktywności na powierzchni oleju, lek jest gotowy do użytku.

21 - Przelej ciepły olej do butelki; lub – tak jak w filmiku – zassij go za pomocą plastikowej strzykawki. Umieszczenie oleju w plastikowej strzykawce czyni wydzielanie leku bardzo łatwym.

Gdy olej ostygnie ma konsystencję gęstego smaru. Niektóre odmiany wytwarzają bardzo gęsty olej i możesz mieć problem z wyciśnięciem go ze strzykawki. Jeśli to się zdarzy, umieść strzykawkę w ciepłej wodzie na parę minut przed użyciem.

Kilka prostych faktów dla każdego, kto rozpoczyna używanie oleju konopnego jako leku.
Olej konopny obniży ciśnienie krwi i jeśli przyjmujesz leki na obniżenie ciśnienia, może się okazać, że te leki nie będą już potrzebne. To samo się tyczy cukrzyków. Widziałem jak olej konopny kontroluje poziom cukru we krwi w takim stopniu, że insulina nie była już dalej potrzebna.

Nie jestem lekarzem i nie mam prawa mówić ludziom co powinni czynić. Osobiście nie rozważałbym przyjmowania jakiejkolwiek terapii na raka obecnie używanej w naszym systemie zdrowotnym; nie polecam przyjmowania oleju konopnego razem z chemioterapią. Jaki byłby sens wytworzenia własnego leku by potem pozwolić systemowi medycznemu dawać tobie olbrzymie dawki trucizny?

Z mojego doświadczenia z konopnym lekarstwem wyciągnąłem wniosek, że, gdy osoba już zacznie przyjmować olej konopny, większość farmaceutycznych leków nie jest dłużej potrzebna . Olej konopny zdaje się dobrze łączyć z większością naturalnych leków, lecz miałem kilka doniesień od ludzi, którzy próbowali brać olej konopny razem z farmaceutykami i mieli bóle brzucha etc. Wszystkie problemy ustąpiły, gdy przestali brać przepisane leki.

Dla każdego, kto ma zamiar wykorzystać te informacje by pomóc ukochanej osobie, witam was w świecie prawdziwej medycyny. Znowuż, przestrzegam abyście byli bardzo ostrożni podczas odparowywania rozpuszczalnika. Opary są bardzo łatwopalne. Upewnij się, że jesteś z dala od rozżarzonych elementów, iskier, papierosów etc., które mogłyby zapalić opary.
Życzę wam dużo szczęścia i zdrowia.
Z serdecznymi pozdrowieniami,
Rick Simpson.

Na podstawie materiałów Wolnych Konopi oraz www.phoenixtears.ca/

Kopiujcie i przekazujcie wiedzę na temat leczniczych właściwości konopi dalej!!
elektron
 
Posty: 34
Obrazki: 7
Dołączył(a): 28 wrz 2013, o 12:57

Re: Lekarstwo na raka - przepis na olej konopny Ricka Simpso

Postprzez hanys » 14 paź 2013, o 12:43

No to przecież już dawno udowodniono medyczne właściowści marhuany. Marihuana jest lekiem na raka ale koncerny farmacetyczne i politycy którzy siedzą w ich kieszaniach są głusi. Może jak któryś zachoruje na raka i się uleczy olejkiem konopnym to przejrzy na oczy.

Marihuana leczy raka. Kropka
Upierdolony jak stół w TVNie ;)
hanys
 
Posty: 63
Obrazki: 38
Dołączył(a): 12 lis 2012, o 17:39

Re: Lekarstwo na raka - przepis na olej konopny Ricka Simpso

Postprzez mania13 » 16 paź 2013, o 13:05

A czy wiecie dokładniej jakie rodzaje nowotworów można uleczyć za pomocą marihuany? Bo najwięcej się słyszy o tym że można za pomocą olejku konopnego wyleczyć np. białaczkę lub raka mózgu. Rick Simpson wyleczył raka skóry. A czy olejek konopny jest w stanie wyleczyć np z raka trzystki, który jest jednym z natrudniejszych nowotworów do wyleczenia?
mania13
 
Posty: 18
Dołączył(a): 28 wrz 2013, o 08:43

Re: Lekarstwo na raka - przepis na olej konopny Ricka Simpso

Postprzez grzesiu » 18 paź 2013, o 10:53

A czy w takim razie palenie marihuany daje takie same efekty jak olejek konopny?
Przecież inhalując się dymem THC dostaje się do organizmu. Jedząc olej konopny to samo THC też dostaje się do organizmu - tylko w o wiele większym stężeniu.
Ciekawy jestem więc - mam nadzieję, że naukowcy szybko to rozpracują - czy palenie gandzi daje to samo co olej konopny Obrazek
Elo Wariaty!
Avatar użytkownika
grzesiu
 
Posty: 109
Obrazki: 233
Dołączył(a): 7 lis 2012, o 12:48

Re: Lekarstwo na raka - przepis na olej konopny Ricka Simpso

Postprzez hanys » 18 paź 2013, o 12:09

grzesiu napisał(a):A czy w takim razie palenie marihuany daje takie same efekty jak olejek konopny?
Przecież inhalując się dymem THC dostaje się do organizmu. Jedząc olej konopny to samo THC też dostaje się do organizmu - tylko w o wiele większym stężeniu.
Ciekawy jestem więc - mam nadzieję, że naukowcy szybko to rozpracują - czy palenie gandzi daje to samo co olej konopny Obrazek


Palenie czegokolwiek jest szkodliwe. Podczas spalania czy to tytoniu czy trawki uwalniane są także szkodliwe substancje smoliste.

Poza tym w towarze sprzedawanym od dealerów czesto znajdziesz jakieś dodatki zwiększające wagę. Ogólnie dodatkowe ścierwo, które nie służy zdrowiu.

Olej może vaporyzować. Ale najlepsze efekty daje jak się go je. Nie wiem czemu ale widziałem masę filmików na YouTube, w których osoby chorujące na nowotwory jedząc olej konopny uzyskują najlepsze efekty. Można go dodawać do wszelkich potraw więc nie jest aż tak źle.

Pamiętaj, że olej ma bardzo dużo THC ok 90% często i więcej. Ile stafu trzeba by spalić oby osiągnąć podobne stężenie kannabinoidów.
Upierdolony jak stół w TVNie ;)
hanys
 
Posty: 63
Obrazki: 38
Dołączył(a): 12 lis 2012, o 17:39

Re: Lekarstwo na raka - przepis na olej konopny Ricka Simpso

Postprzez hanys » 24 paź 2013, o 15:09

Jak widać na filmiku, cannabidiol (CBD) niszczy komórki raka piersi. Czy potrzebujecie więcej dowodów na skuteczność oleju konopnego?
Koncerny farmaceutyczne i rządy potrzebują długiej ścieżki prawnej aby móc wprowadzić leki oparte na marihuanie do obrotu.
A ja wam mówię, nie ma na co czekać - jak znacie kogoś chorego polecajcie nasze forum.
Olej konopny jest obecnie najlepszym lekiem na raka.
Upierdolony jak stół w TVNie ;)
hanys
 
Posty: 63
Obrazki: 38
Dołączył(a): 12 lis 2012, o 17:39

Re: Lekarstwo na raka - przepis na olej konopny Ricka Simpso

Postprzez ganjamen » 29 paź 2013, o 11:58

A jak się ma kannamasło do oleju konopnego. Tzn. chodzi mi o to, czy zamiast robienia oleju można zrobić masło.
Jak wiadomo THC rozpuszcza się idealnie w rozpuszczalnikach organicznych więc zamiast alkoholu możemy użyć tłuszczu - w tym przypadku masła o zaatości tłuszczu powyżej 80%.

Jedyna różnica to taka, że alkohol doskonale odparuje i zostanie sam olej konopny.
Jeżeli zrobimy masło, to ze zwykłego masła uzyskamy masło o wysokiej zawartości THC.
Nalęzy pamiętać, że paląc konopie, do krwioobiegu przedostaje się jedynie ok. 30% substancji, które działają o wiele szybciej i słabiej. Dodatkowo dym wpływa na drogi oddechowe. Spożywając przetworzoną marihuanę, uzyskujemy dłuższe i mocniejsze działanie, ponieważ wykorzystujemy 100% tego, co marihuana ma nam do zaoferowania.
Jednym słowem paląc wykorzystujemy 30% mocy zioła.

I teraz jestem ciekawy czy spożywając masło konopne uzyskamy podobne efekty lecznicze jak w przypadku stosowania oleju konopnego Ricka Simpsona?

Niewątpliwym plusem oleju konopnego jest to, że nie zawiera tłuszczu zwierzęcego, który jest nieporządany w niektórych przypadkach nowotworów np. wątroby, trzustki.
ganjamen
 
Posty: 45
Obrazki: 1
Dołączył(a): 17 lis 2012, o 10:49

Re: Lekarstwo na raka - przepis na olej konopny Ricka Simpso

Postprzez przemekamsterdam » 5 gru 2013, o 00:43

Witam

pozdrawiam
Przemek
Ostatnio edytowano 11 lut 2015, o 15:02 przez przemekamsterdam, łącznie edytowano 1 raz
przemekamsterdam
 
Posty: 3
Dołączył(a): 5 gru 2013, o 00:39

Re: Lekarstwo na raka - przepis na olej konopny Ricka Simpso

Postprzez grzesiu » 9 gru 2013, o 02:01

Z jakiej odmiany robisz olej i w jakiej cenie?
Elo Wariaty!
Avatar użytkownika
grzesiu
 
Posty: 109
Obrazki: 233
Dołączył(a): 7 lis 2012, o 12:48

Re: Lekarstwo na raka - przepis na olej konopny Ricka Simpso

Postprzez ThurRus16 » 5 maja 2014, o 23:31

znałem wiecej osob, ktore niestety nmimo chemioterapii umarly. Olejek dziala najlepiej gdy pacjent nie jest chemioterapii poddawany. Chemia niszczy kazda komorke organizmu oslabiajac go niezmiernie. Olejek to nie jest alternatywna forma. TO stara jak swiat metoda wyparta przez "alternatywne" formy wymyslone przez czlowieka takie jak wlasnie chemioterapia.
ThurRus16
 
Posty: 6
Dołączył(a): 29 kwi 2014, o 23:00

Następna strona

Powrót do Medyczna Marihuana

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gościInformacja

Ekipa • Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]